Projekt / Gadżet: Talas – Font do otwierania piwa

Dziś będzie o norweskim browarze restauracyjnym Basarene ØL mieszczącym się w Hamar. Właściciel restauracji mając świadomość, że jeżeli chce aby ich produkty były najlepszej jakości, jest zobowiązany postąpić tak samo jak z wyborem szefa kuchni, obsługi czy piwowara. Musi oddać pracę specjalistom w swoich dziedzinach. Dlatego aby stworzyć swoją serię piw zaprosił do współpracy Anti – profesjonalną, z dużym portfolio i licznymi nagrodami na całym świecie agencję zajmującą się komunikacją wizualną. (Pamiętacie mój post o Tollbugata8? To też było ich dzieło.)

Anti bez wahania wzięła temat na warsztat. Opracowaniem koncepcji zajął się Mats Ottdal. Po burzy mózgów (standardowy proces w agencjach) doszli jednogłośnie to wniosku, że piwo pozwala otworzyć się ludziom na innych – piwo sprzyja konwersacji. Dlatego nadali całej serii nazwę TALAS co po Norwesku oznacza „mówić wkrótce” [eng. speak soon] – czyli, że za chwilę będzie rozmowa. Już widzę oczami wyobraźni jak ojciec wraca z wywiadówki syna i najpierw leci po butelkę TALAS a synek wie, że zaraz będzie gadane 😉

Wszystko by się zgadzało, gdyby nie fakt, że zamknięte piwo nic nie robi. Dopiero poddane procesowi otwierania nabiera znaczenia o jakim mówi nazwa. Stąd wpadli na pomysł aby kontynuować ten wątek – otwierania piwa. Coś tak zwyczajnego, proste narzędzie jak otwieracz do piwa zainspirowało do stworzenia całej typografii opartej o jego kształt.

Gdy mieli już logo TALAS pisane otwieraczami, kolejny krok wykonali automatycznie. Trzeba te otwieracze wyprodukować. Doskonały przykład świadomego poszukiwania rozwiązania problemu w sposób twórczy / kreatywny.

Talas12

Talas18

6223d627444947.568ee3de6e407

Talas8

Talas9Talas2  Talas1

Projektował: Mats OttdalAnti, Norwegia.

źródło:
http://anti.as/projects/Talas