Projekt: Solipiwko i NOMONO – Freestyle PIPA

Dziś będzie o drugim projekcie, który ma dużą szansę odbić się echem w całym świecie piwa i brandingu opakowań. Zapewne znacie już ich poprzednią produkcję. Piwo stworzone z miłości do chmielu i dobrego designu. Nie sposób przejść obojętnie koło tego co robi studio NOMONO i agencja FLOV dla Browaru Solipiwko. Jakość grafik i motywy są znowu na bardzo wysokim poziomie. Piwo zawiera wyłącznie polskie chmiele więc można je śmiało nazwać iście polskim. Podobnie jest z etykietą, gdzie odważnie dyszy na nas szalony żubr. Pewnie ze złości popuścił żółte gazy czym spłoszył dzika w towarzystwie sarenki i dwóch dzięciołów. Kompozycję dopełniają kwieciste układy inspirowane motywami kurpiowskimi. Dorzucić podwawelską, kiszone ogórki, pierogi i będzie idealnie. Oczywiście żartuję, bardzo mi się podoba ta kompozycja. Nie występuje w niej flaga i biało-czerwony orzeł a czuć polskość. Widać kawał dobrej zabawy.

Trochę o samym piwie:
NOMONO Freestyle Polish IPA (w skrócie PIPA). Jak podają autorzy tym razem padło na polskie chmiele (głównie świeże szyszki z PolishHops – Iunga, Marynka, Lubelski, Sybilla, Puławski). Dodali również skórkę bergamotki (dla tych co nie wiedzą co to – owoc, który wygląda jak mała pomarszczona limonko-cytryna), która ma wzbogacić piwo cytrusowym aromatem.

Nie mogę się doczekać, żeby wziąć butelkę w dłoń. Smakowo i aromatycznie zapowiada się również pysznie bo oczy już mają swoją ucztę!

solipiwko2 solipiwko3

poprzednie piwo z kooperacji:
solipiwko4

FLOV to nie tylko projekty dla Solipiwo. Możecie zobaczyć ich twórczość również na piwach na przykład od Browaru Nepomucen, Birbant, Baba Jaga czy Szpunt. Lista się pewnie niedługo wydłuży 😉

 

źródło zdjęć:
http://www.flov.co
http://www.nomono.eu