Projekt: Czy złoty medal odmieni każdego?

Dziś chciałbym poruszyć temat świadomości projektowej. Dlaczego chcę o tym pisać, ponieważ wpadło mi w ręce stare piwo w nowej szacie z Browaru Birbant.
Chodzi o 10 HOPS (American Pale Ale). Długo myślałem jak się do tego zabrać, ale już wiem.

Jak zapewne wiecie od 2007 roku w naszym kraju odbywa się coroczny Konkurs Piw Rzemieślniczych organizowany przez Browamator (w dużym skrócie sklep z zaopatrzeniem dla browarów i piwowarów).

W zeszłym roku rozwiązanie konkursu było podczas Poznańskich Targów Piwnych. To właśnie tam 10 hops zostało wybrane jako najlepsza APA w Polsce. Za co zostali odznaczeni złotym medalem.

KPR_20152gold

To porządny motywujący kopniak dla każdego browaru. Birbant wziął to sobie do serca i postanowił zrobić coś co uważam powinno mieć miejsce od początku. Czyli zmodyfikował swoją etykietę. Mam świadomość, że 10 hops jest jednym z piw, które wchodzi w skład pewnej serii etykiet z bohaterami. Więc modyfikowanie jednej niezgodnie z obrany kluczem wizualnym jest złym posunięciem.
Jakie wprowadzono modyfikacje? Oczywiście oznaczyli etykietę medalem co jest zrozumiałe, ale również wprowadził złote akcenty na pozostałej grafice! i to jest genialny ruch. Tu wyszła świadomość projektowania. W efekcie końcowym etykieta prezentuje się znakomicie. Bo hinduska bogini czasu i śmierci czyli Kali zawsze lubiła złoto i bardzo jej dobrze w jego towarzystwie.

Na poważnie, takie zabiegi powinny być w początkowej fazie projektowania a nie dopiero gdy piwo zostanie docenione. Poprawna dwubarwna etykieta dostała niepodważalnego charakteru. Fiolet, czerń i złoto – klasa.
Birbant – może wprowadzicie błyszczące folie w pozostałe etykiety ?

A Wam drodzy czytelnicy jak się podoba lifting 10 hops?

gold birbantP.S. Przyznać się kto mając butelkę w ręku zauważył, że w tle jest plantacja chmielu?

 

źródło:
www.facebook.com/browarBirbant
i prywatne zdjęcia.