Projekt: Kent Brewery totalna rewolucja

Dziś po raz kolejny omijamy Polskę szerokim łukiem. Robię to celowo, pomimo tego, że posty o rodzimych piwach czytacie najchętniej co drastycznie pokazują statystyki. Oczywiście, nie jestem tu dla statystyk, choć nie ukrywam, że każdy like jest dla mnie nagrodą za pracę. Ja zwyczajnie chcę pokazać Wam jak najwięcej z całego piwnego świata.

Tym razem będziemy tam gdzie jest więcej polaków niż w niejednym naszym mieście. Czyli w Londynie, a w zasadzie pod w Birling. Znajduje się tam Kent Brewery o których chcę Wam opowiedzieć.

Browar założyli w 2011 roku dwa sympatyczni panowie: Toby Simmonds i Paul Herbert. Jako, że Anglicy lubią swój kraj i szczycą się pochodzeniem nazwali swój browar Kent*. Czyli coś jakby nazwać piwo u nas np. Lubelskie lub Mazowieckie. I tak sobie warzy piwa w zaciszu wiejskiego klimatu.

brewery kent

Jak to na dwóch dojrzałych wiekiem Panów przystało, trzeba jakoś zaprezentować i sprzedać produkowane piwa. No to co ? Kent – tradycja, dawaj staroświecki wygląd! Postarzana, brudna kartka, że niby takie stare z klasą, dojrzałe piwa …

kent brewery old design

Ciekawe czy ktoś im w końcu zwrócił uwagę gdy w 2015 roku postanowili rozpocząć butelkowanie piwa. Że stylistyka jaką obrali jest delikatnie mówią nie na czasie i jakościowo ciut kuleje. Mam cichą nadzieję, że sami podjęli tą decyzję – zaprosili mojego imiennika, urodzonego na Słowacji, wyedukowanego w Czechach Jana Bacę aby im pomógł radykalnie przebudować ten staroświecki wygląd.

No i bum! poleciało logo a za nim wszystko!
KENT-BREWERY-02 KENT-BREWERY-03

Prosty schemat – chmiel / woda / słód / drożdże, graficzna kompozycja proporcji składników. Jakie to proste i ładne. Coś pozornie banalnego ale jaki efekt.
Jak mówi sam autor: Głównym zadaniem było stworzenie szablonów etykiety, które można łatwo regulować, zmieniając tylko nazwę i kolor dla nowego piwa – Każdy by tak chciał.

Później się okazało, że sama zmiana kolorów nie wystarczy aby stworzyć portfolio dla 15stu piw. Dlatego Jan wpadł na pomysł, aby modyfikować tło, które będzie składać się wyłącznie z 5 równych kolorów. I tak powstały minimalistyczne grafiki, które już same w sobie są bardzo atrakcyjne wizualnie.

Nowy design Kent Brewery to podobno najbardziej kolorowe piwa rzemieślnicze jakie kiedykolwiek były w pubach w Londynie, Brighton i okolicach Kent.

KENT-BREWERY-04KENT-BREWERY-05 KENT-BREWERY-06KENT-BREWERY-07 KENT-BREWERY-08KENT-BREWERY-09KENT-BREWERY-11KENT-BREWERY-10KENT-BREWERY-14Kent-Brewery-Beer-Collection   

Jak uważacie, trzeba mieć jaja, aby zgodzić się na taką rewolucję?
Dobrze, że to zrobili?
Jak Wam się podoba?

P.S. Nie zaglądajcie na stronę Kent Brewery bo tam nowa stylistyka jeszcze nie zawitała 😉

 


*Kent – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w południowo-wschodniej Anglii, w regionie South East England, leżące nad Cieśniną Kaletańską i Morzem Północnym. Położone w bezpośredniej bliskości Londynu i zaliczane do tzw. Home Counties, jest zarazem hrabstwem położonym najbliżej kontynentalnej Europy.

źródło:

Kent Brewery


https://pl.wikipedia.org/wiki/Kent