Chciałbym Wam pokazać jak ważna jest współpraca piwowarów (każdego producenta) ze świadomymi firmami zajmującymi się projektowaniem opakowań. Bardzo fajnie, że craft czyli rzemiosło / rękodzieło staje się coraz bardziej popularne, że świadomość konsumentów rośnie. Ale jak coś staje się modne, wtedy staje się zwyczajnym produktem. A jak wiecie, żeby produkt się sprzedawał (o ile sam się nie broni wyglądem) trzeba go dobrze / zachęcająco opakować.
Pewnie nie odkryłem przed Wami Ameryki. Jak to dla Was nic nowego to dlaczego cały czas pojawiają się rodzynki tak piękne, że „grafik płakał…”.
Dzisiaj będzie o agencji Subplot Design Inc. z Vancouver w Kanadzie. Która to podjęła się próby uatrakcyjnienia serii piw z Old Yale Brewing. Żeby wszystko miało ręce i nogi porwali się również, na logo. Potem lawinowo zrobili całą komunikację wizualną firmy. Tak kompleksowe działania o ile są dobrze prowadzone i zmierzają w świadomym kierunku są najefektywniejsze.
Dlaczego ciągle powtarzam słowo świadomy – bo to kluczowe zagadnienie. Świadomość: działania, stosowanych narzędzi, wyboru elementów składowych, tylko to gwarantuje poprawny odbiór i pozwala odnieść sukces.
Każdy projekt można rozłożyć na części pierwsze. Tak rozebraną materię można próbować ocenić stawiając proste pytania: po co to jest, czemu to służy, dlaczego w ten sposób wygląda. To bardzo fajna i twórcza zabawa. Dlatego w dzisiejszym poście nie będę pisał co jak i dlaczego zrobili projektanci.
Chciałbym, abyście sami podjęli próbę ocenienia wykonanej przez nich pracy. Właśnie rozkładając projekt opakowania na części pierwsze. Jest tu kilka smaczków na które mam nadzieję, zwrócicie uwagę.
Piszcie w odpowiedzi wasze interpretacje. Zobaczycie jak fajnie na swój sposób każdy to oceni. Ja później dodam swoje uwagi. Zacznijcie proszę od ich logo, wiecie dlaczego ma taką formę ?. Później może uda Wam się rozszyfrować etykiety!