Projekt: Piwne krasnale

Co raz częściej piwne opakowania stają się tematem prac studenckich. Tym razem chcę Wam pokazać dzieło Ryanna Christiansona z University of Wisconsin Stevens Point (USA).
Projekt liczy już kilka ładnych lat ale pewnie nie wszyscy go znają więc warto go przypomnieć.

Sam autor tak opisał swój projekt:
Norsk Ol jest sześciopakiem napoju alkoholowego. Powstał na podstawie badań norweskich tradycji i folkloru. Butelka przedstawia „Nisse” czyli małe mityczne stworzenie, które przynosi szczęście, ale również jest bardzo złośliwe. Legenda mówi, że mieszkają wśród nas w stodołach i wokół gospodarstw.

Fajne myślenie o opakowaniu jako całości. Etykieta na butelce to wcale nie musi być naklejony prostokąt. Sama forma butelki ma znaczenie. Świadomy projektant wie, że szkicowanie etykiety bez tła czyli butelki w ręce to niepoprawny proces. Niestety ciągle mamy wiele przypadków gdy etykieta swoje, butelka swoje, a najważniejszy czynnik czyli informacja o produkcie jest zagubiony.

Dodatkowo jak na porządny 6cio pak przystało w Norsk Ol opakowanie zbiorcze również jest osadzone w temacie i przedstawia uroczą stodołę, gdzie przez okienka uśmiechają się do nas krasnale. Niestety opakowanie niepraktyczne bo uszy są za krótkie żeby podnieść jedną ręką – bądźmy jednak wyrozumiali to w końcu praca studenta a nie profesora 😉

Norksk Ol

źródło:
http://popsop.com/2010/03/mythical-design-for-norsk-ol-beer/