Reklama / Projekt: Browar Jabłonowo odrobił lekcje i wprowadzają nową jakość

Muszę się z Wami podzielić tym co ostatnio pokazała Manufaktura Piwna Browaru Jabłonowo, bo na mnie zrobili wrażenie.

Zapewne w browarze znalazł się ktoś na tyle świadomy, że zdał sobie sprawę z faktu, iż jak Jabłonowo chce brać udział w piwnej rewolucji muszą coś zmienić.

Zacząłem węszyć i szybko dostałem odpowiedź od Agencji:

Właściciel Browaru Jabłonowo stwierdził, że pojawiające się zainteresowanie piwami rzemieślniczymi nie jest tylko chwilową modą, ale będzie długotrwałym trendem. Zlecił agencji reklamowej DBA BOX OFFICE stworzenie wspólnego brandu dla piw rzemieślniczych warzonych w Jabłonowie. Tak w 2009 roku powstała Manufaktura Piwna.

Agencja wzięła się ostro do roboty. Z ich pomysłu powstało już kilka ciekawych piw pod marką Manufaktura Piwa.

Jak zaczęło się lekko kręcić dostali zielone światło na wprowadzenie nowych produktów, między innymi bezpretensjonalnego, jasnego pełnego piwa – tak powstało PIVO czy wielokrotnie nagradzane i znane wszystkim miłośnikom piwa z miodem Piwo na miodzie gryczanym. Podobno wszystkie cały czas dobrze się sprzedają.

Teraz pora na kolejny ruch i nowe piwa, które będą miały swoją premierę 19.12.2016 w sklepach sieci Biedronka i tylko tam będą dostępne.

Oczywiście zapytałem, dlaczego wyłącznie Biedronka:

Biedronka ma kontrakt na wyłączność. Zależy nam, żeby piwa rzemieślnicze były dostępne szerokiej publiczności w dobrej cenie, a nie tylko w niszowych sklepach. Taki nasz wkład w piwną rewolucję. Biedronka ten zasięg zapewnia bardzo dobrze.

Muszę przyznać, że etykiety są bardzo fajne, podoba mi się ta stylistyka – ale nie spoczęli na przygotowaniu nowych grafik. Poszli o krok dalej i to robi największe wrażenie. Sami się chwalą, to pierwsze animowane piwne etykiety. Jak dla mnie to pierwsze z Jabłonowa, bo nie na świecie 😉 ale koncepcja bardzo fajna i jestem ciekaw jak się przyjmie oraz rozwinie.

Po zeskanowaniu QR kodu na butelce jesteśmy odsyłani do animacji na facebooku. Sprawdźcie i nie zapomnijcie włączyć głośniki.

Rzućcie okiem na pozostałe filmy – bo warto:

Etykiety – etykietami, ciekawe jak z jakością tych nowych piw. Mnie kusi ta nowa szata aby spróbować co to im wyszło. Będzie dysonans między ubraniem a wnętrzem?

Spodziewajcie się postu z cyklu Smakuję


Odpowiedzialni za animacje.
Dyrektorzy kreatywni: Piotr Surzyn, Juliusz Wnorowski
Reżyseria: Piotr Surzyn, Szymon Brygidyn
Animacja: Szymon Brygidyn
Dźwięk: Krzysztof Nowak, N-Studio,
Muzyka: Shutterstock, Konrad Szczesny


Zdjęcia i filmy:
www.facebook.com/jablonowosci
DBA BOX OFFICE