Smakuję: Żubra – wersja exclusive

Kolejne piwo w cyklu smakuję. Nie mogłem się doczekać. Dziś mam co chciałem.
Nabyłem drogą kupna NOMONO Freestyle Polish IPA z Browaru Solipiwko.
Niedawno pisałem o projekcie etykiety, dziś mam okazję smakować.

ARTYKUŁ O ETYKIECIE

Otwieram:
Jest bardzo rześko, dość słodki aromat. Coś jak dobrze nachmielone imperialne IPA. Piana ładna gęsta, trwała.
Wącham, dalej czuć coś imperialnego, ale zaraz… słodycz, alkohol ? nie, to przecież jest lekka egzotyka, jakieś dzikie coś – chwila, przecież chmiel Puławski, który miałem okazję pierwszy raz smakować przy okazji picia piwa o tej samej nazwie Puławski z Browaru Perun pachniał podobnie. Ale czuć coś słodszego czy to bergamotka ? Sprawdzę.

Smakuję: To jest to! czuć i to mocno bergamotkę przesiąkniętą Puławskim. To jest piwo wyłącznie na polskich szyszkach ?! ciężko uwierzyć, bo jest bardzo aromatyczne, coś nowego. W smaku zbalansowane / poukładane, gładkie. Pije się lekko i przyjemnie. Goryczka jest lekka, przyswajalna. Co ważne nie zostają dziwne posmaki jak to w przypadku polskich IPA bywało. Słody ładnie schowane, chociaż muszę przyznać, że karmelowy to nie najlepszy pomysł. Bo chciałoby się aby Nasza IPA była mocna twarda męska a nie słodka, gładka i przyjemna 😉

No cóż, muszę przyznać na Pani Hopsasa ma w końcu kawalera do tańca, który może wyłotoszyć jej żubra i to nie tylko na parkiecie. Jest smacznie!

Wasze zdrowie!

 

NOMONO – Freestyle PIPA

Słód: Pale Ale, Karmelowy, Pszeniczny
Chmiele: Iunga, Marynka, Lubelski, Sybilla, Puławski
Dodatki: skórka bergamotki
Ekstrakt: 14%
Alkohol: 6,1%
IBU: 88 – lekki żart twórców.