Szkło

Hoppy Beer Glass

Dla jednych picie piwa to przyjmowanie płynu, dla innych to cały proces. Złożony z wielu elementów, począwszy od nalewania, podziwiania piany, wąchania, smakowania, obserwacji zmiany wraz ze wzrostem temperatury i czasem spożycia – to wszystko celnie opisuje słowo: delektować.
Dla mnie ważnym elementem jest kultura spożywania, nie tylko płynów ale wszystkiego. Staram się przykładać miarę do tego jak, gdzie i czym jem/piję. Uważam, że nie po to przez lata tworzono i dopracowywano wyrafinowane narzędzia (często oparte o badania techniczne czy chemiczno-fizyczne), żeby wchłaniać wszystko byle jak. Po to są szkła pod dane trunki, żeby je stosować – bo tylko wtedy możemy poznać pełnię smaku i aromatu.

Jeszcze niedawno była spora dyskusja odnośnie szklanek na 3ci Warszawski Festiwal Piwa, gdzie organizatorzy zaproponowali shakery (nie wiem co nimi kierowało) jako pamiątkowe szkło z tego wydarzenia. Dyskutowano: że to szkło nie nadaje się do kraftów, że zubaża doznania aromatyczne, że jest duże i niewyrafinowane itd. Po drugiej stronie barykady stali Ci co wołali, że piją wyłącznie z gwinta, przyniosą kubeczki plastikowe i że nie są Ą Ę i im nic nie zmienia „lepsze”, bardziej dziwaczne szkło – TEKU sreku.

Ja oczywiście jestem w grupie pierwszej. Uważam, że wyjątkowe rzeczy powinny być należycie podane. Dlatego chcę Wam powoli pokazywać jak bogaty jest świat szklanek do piwa.

New-Fashioned Neat Glass
New-Fashioned Neat Glass

Sauvin Glass
Sauvin Glass